Ziņas

19 Apr 2024

VAIRO pirmā darbības pusgada statistika liecina, ka sistēmiskā problēma ar Latvijas iedzīvotāju pensiju uzkrājumiem ir ievērojami sliktāka nekā ekspertu lēstais līdz šim. Septiņi no desmit jauno klientu, kuri izvēlējušies kādu no mūsu adaptīvajiem pensiju plāniem, iepriekš savu uzkrājumu uzticējuši nepiemērotam plānam, tādejādi vidēji gadā zaudējot ienākumus pat līdz 5% no saviem uzkrājumiem.

23 Feb 2024

Februārī pie VAIRO viesojās jaunieši no Elizabetes Āgenskalna Privātās vidusskolas, lai piedalītos seminārā par finanšu pratību un kopā ar VAIRO valdes priekšsēdētāju Iļju Arefjevu pārrunātu sev svarīgus jautājumus par finansēm.

30 Jan 2024

Pēdējo trīs mēnešu laikā, kopš Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja savu pensijas 2. līmeņa uzkrājumu ieguldīt kādā no VAIRO adaptīvajiem plāniem, jaunajam pensiju pārvaldniekam uzticēto aktīvu skaits pārsniedzis 10 miljonus eiro. Pensiju pārvaldnieka novērojumi liecina, ka vairāk nekā 50% jauno klientu iepriekš pensiju krājuši vecumam nepiemērotā plānā, tādejādi faktiski zaudējot līdz pat 5% gadā no uzkrājuma vērtības.

22 Dec 2023

Kaut arī 2023. gads vēl nav noslēdzies, ir drošs pamats domāt, ka tas ieies finanšu tirgu vēsturē kā viens no interesantākajiem. Galvenokārt tādēļ, ka pat investīciju pasaules visspožāko prātu prognozes šogad realitātē izrādījās ļoti aplamas.

1 Dec 2023

Jau ilgstoši iespējams vērot ļoti satraucošu ainu – vairākiem simtiem tūkstošu iedzīvotāju ir nepiemēroti pensiju 2. līmeņa plāni. Apkopojot manapensija.lv publiski pieejamos datus, var secināt, ka gandrīz 600 tūkstoši iedzīvotāju ir izvēlējušies pensiju plānus, kas iegulda akcijās ne vairāk par 50% no to aktīviem. Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras publicēto informāciju, vidējais dalībnieku vecums šajos plānos ir tikai 42 gadi. Tātad līdz pensionēšanās brīdim šiem klientiem vidēji ir 23 gadi, kas ir pietiekami ilgs periods, lai izvēlētos mazāk konservatīvu un potenciāli ienesīgāku ieguldījumu stratēģiju. Piemēram, pensiju plānu, kas var veikt ieguldījumus akcijās līdz 100% no tā aktīviem.

18 Nov 2023

Savu valsti var mīlēt. Un savu valsti var veidot apzināti ar katru savu lēmumu. VAIRO ir ne tikai mūsu kopīgi izveidotā pensiju pārvaldītāja nosaukums. VAIRO ir kustība, vektors mūsu sirdīs – vēlme augt līdz ar mūsu valsti, spēcinot un vairojot sabiedrības finansiālo neatkarību un drošību.

1 Nov 2023

Oktobra izskaņā VAIRO piedalījās Banku augstskolas organizētajās karjeras dienās (īpašs paldies rektorei Līgai Peiseniecei, attēlā pa vidu).

Pievienojies VAIRO kā Klientu piesaistes speciālists!

27 Okt 2023

Jau pirmajās darbības nedēļās VAIRO uzticēti pensiju 2. līmeņa uzkrājumi vairāk nekā 2 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar SKDS veiktās sabiedriskās domas aptaujas rezultātiem, 76% respondentu zina, kas pārvalda viņu pensiju 2. līmeņa uzkrājumus, bet tikai 34% apzinās, ka pensiju plāns ir jāizvēlas atbilstoši savam vecumam. Diemžēl Latvijā vēl joprojām apmēram pusmiljonam cilvēku ir nepiemēroti pensiju 2. līmeņa plāni – parasti pārāk konservatīvi.

Uzzini vairāk

Vēlies saņemt konsultāciju vai aktuālo informāciju no VAIRO?
Atstāj savu e-pasta adresi un mēs ar Tevi sazināsiemies!

Paldies!
Tavs pieteikums ir saņemts! Tuvākajā laikā ar Tevi sazināsies kāds no mūsu kolēģiem.